top of page

Türk Dünyası Parlementer Birliği Genel Başkanı Sayın Nail Çelebi başkanlığındaki heyet 28 Kasım 2018 tarihinde kardeş ülke Azerbaycan’ın Ankara Sefiri Hazar İbrahim ‘i ziyaret etti.

Türk Dünyası Parlementer Birliği Genel Başkanı Sayın Nail Çelebi başkanlığındaki heyet 28 Kasım 2018 tarihinde kardeş ülke Azerbaycan’ın Ankara Sefiri Hazar İbrahim ‘i ziyaret etti. Heyette yönetim kurulu üyelerimizden Kemal ALBAYRAK,Ayhan ÇEVİK ve Hüseyin GÜLER ile Dış İlişkilerd Genel Koordinatörü E. Büyükelçi Hulusi KILIÇ yer almıştır.

Görüşmede Genel Başkan Sayın Çelebi Birliği’nin faaliyetleri ile önümüzdeki dönemde yürüteceği bazı projeler hakkında Büyükelçi İbrahim’e bilgi verdi. Büyükelçi İbrahim , Azerbaycan ile ilgili önümüzdeki dönemde yürütülebilecek  çalışmalarla ilgili bazı telkinlerde bulundu ve her türlü işbirliğine açık olduklarını belirtti . Kardeş ülke Büyükelçisi, Azerbaycan’ın Büyükelçiliği’nin aynı zamanda Türkiye’nin Büyükelçiliği olduğunu vurguladı.
Görüşmede ayrıca “Bir Millet İki Devlet” bilincinin giderek güçlenmesinden duyulan memnuniyet dile getirildi ve iki kardeş ülkenin işbirliği sonucu bölgesel ve  uluslararası çok önemli asrın projelerinin gerçekleştirildiğine dikkat çekildi. 
Tamamen kardeşlik   ve yapıcı bir havada geçen görüşme sırasında Büyükelçi Hazar İbrahim önümüzdeki dönemde Birliğimizle işbirliğine hazır olduklarını belirtti  ve kapılarının daima açık olacağını ifade etti.

BASKAN.jpg
bottom of page