• tdpb

TDPB GENEL BAŞKANI SAYIN NAİL ÇELEBİ KKTC ANKARA BÜYÜKELÇİSİ KEMAL KÖPRÜLÜ BEYİ ZİYARET ETTİ

Türk Dünyası Parlementerler Birliği Genel Başkanı Sayın Nail ÇELEBİ başkanlığındaki heyet 09 Ekim 2019 tarihinde kardeş ülke KKTC’nin Ankara Büyükelçisi Kemal KÖPRÜLÜ ‘beyi ‘ ziyaret etti. Heyette yönetim kurulu üyelerimizden Kemallettin YILMAZ yer almıştır.

Görüşmede Genel Başkan Sayın Çelebi Birliği’nin faaliyetleri ile önümüzdeki dönemde yürüteceği bazı projeler hakkında Büyükelçi Kemal KÖPRÜLÜ’e bilgi verdi. Büyükelçi Kemal KÖPRÜLÜ, KKTC ile ilgili önümüzdeki dönemde yürütülebilecek çalışmalarla ilgili bazı telkinlerde bulundu ve her türlü işbirliğine açık olduklarını belirtti . Kardeş ülke Büyükelçisi, KKTC’nin Büyükelçiliği’nin aynı zamanda Türkiye’nin Büyükelçiliği olduğunu vurguladı.

Görüşmede ayrıca Birlikte olma bilincinin giderek güçlenmesinden duyulan memnuniyet dile getirildi ve iki kardeş ülkenin işbirliği sonucu bölgesel ve uluslararası çok önemli asrın projelerinin gerçekleştirildiğine dikkat çekildi.

Tamamen kardeşlik ve yapıcı bir havada geçen görüşme sırasında Büyükelçi Kemal KÖPRÜLÜ önümüzdeki dönemde Birliğimizle işbirliğine hazır olduklarını belirtti ve kapılarının daima açık olacağını ifade etti.
0 görüntüleme
BASKAN.jpg
  • w-facebook
  • Twitter Clean